Rüzgar Enerji Santrali, Güneş Enerji Santrali, Trafo Merkezi, Yenilenebilir Enerji Santralleri, RES, GES, JES, BES, TES, HES
Güneş Enerji Santralleri

Güneş Enerji Santralleri

Arazi ve Çatı Güneş Enerji Santralleri Kurulumu için sistem planlaması ve tasarımı, Enerji üretim hesaplarının yapılması ve amorti süresinin hesaplanması, Sözleşme kapsamında işlerin yürütülmesi ve tesisin zamanında teslim edilmesi konusunda EPC olarak Mühendislik, Tedarik ve Kurulum hizmetlerini sunmaktayız.

Bursa Demirtaş Organize Sanayi bölgesinde bulunan fabrika çatısında ilk güneş paneli montajı ile başlayan GES kurulumlarımız zaman içinde ve sonrasında artarak devam etmiştir. Firmamızın ana yetkinliklerinden biri olan AC kısım montajına özellikle dünyanın büyük güneş paneli üreticilerinden biri olan Almanya merkezli Hanwha QCELLS firmasının Türkiye yatırımlarında elektrik yüklenicisi olarak panel hariç olmak üzere malzeme temini ve montaj işleri yaparak DC kısım montaj yetkinliği de ileri düzeye getirmiştir. Farklı bölgelerde ve farklı güçleride bir çok projeyi başarılı bir şekilde tamamlayarak toplamda 65,8MWp kurulu güce ulaşmış ve sektörün önde gelen firması olarak müşterilerimize hizmet vermekteyiz.

Arazi ve Çatı GES uygulamalarında 400.000 metre Orta Gerilim, Alçak Gerilim ve Solar DC kablo standartlara uygun olarak işçilik yapılmak üzere temin edilmiştir. Sistem üzerinde kayıpların oran olarak bakıldığında en çok yaşandığı noktalar kablo bağlantı noktalarıdır. Bu noktalarda ürün seçimi ve işçiliği açısından yaklaşık 200.000 adet Güneş panel konnektör bağlantısı tecrübemiz ile müşterilerimize kayıpları minimuma indirmek üzere hizmet vermekteyiz. PV String Testleri, PV İnverter Testleri ve PV Panel Testleri, 6kV-36kV VLF Testi, 1kV’a kadar İzolasyon Testi, Bakanlık Kabulü için gereken testleri kendi bünyemiz ekipmanlarımız ile yapmaktayız.

img